Przejdź do menu Przejdź do treści

CZUJ, CZUJ, ODCZUWAJ! Cracow Art Week KRAKERS, 19-16 kwietnia 2024

Zapraszamy na XII edycję Cracow Art Week Krakers, która odbędzie się pod hasłem „Czuj, czuj odczuwaj” w terminie 19-26 kwietnia 2024 
 
W tym roku UKEN jako współorganizator festiwalu, jest zaangażowany w przygotowanie wystaw artystycznych i projektowych, promocję i dokumentację wydarzeń festiwalowych a także dzięki udziałowi Łukasza Murzyna, oraz Łukasza Surowca w obradach jury Sekcji Laboratorium współdecyduje o wyborze nowych projektów, odnoszących się do idei festiwalu.  Sekcja dedykowana jest w szczególności inicjatywom nie posiadającym stałych lokali ani miejsc – zarówno artystom indywidualnym, jak i kolektywom.
 
Krakers jako jeden z największych w Polsce festiwali promujących sztukę współczesną jest także inkluzywną platformą promocyjną i edukacyjną, pozwalającą szerokiemu gronu artystów zaprezentować indywidualne strategie twórcze. Różnorodność prezentacji jest idealną okazją do corocznej dyskusji i refleksji na temat kondycji lokalnego świata sztuki oraz środowiska artystycznego, stwarzając szansę spotkania twórców, uczestników i mieszkańców Krakowa.
 
Wydział Sztuki UKEN pracuje nad wydarzeniami, podczas których zaprezentowana zostanie twórczość artystów i projektantów związanych z Instytutem Sztuki i Designu oraz Instytutem Sztuki i Designu. Dwie wystawy, mieszczące się w najważniejszej części festiwalu — Programie Głównym, pozwolą poznać nową odsłonę działań z zakresu sztuk wizualnych i designu i ich relację do przestrzeni budynku Poczty Głównej oraz Galerii Podbrzezie.
 
Wydarzenia zrealizowane przez Wydział Sztuki UKEN będą ponadto okazją do dyskusji o roli artysty i projektanta w debacie publicznej oraz kierunkach zmian w strategii kulturalnej miasta.
 
 
link do opisu idei tegorocznej edycji : https://cracowartweek.pl/idea/